از استاندارد مانیتورینگ درجه دما در اتاق سرور یا دیتا سنتر چه میدانید؟

از استاندارد مانیتورینگ درجه دما در اتاق سرور یا دیتا سنتر چه میدانید؟

اهمیت مانیتورینگ درجه دما در مراکز دیتا و اطاق سرور

تجهیزات کامپیوتری و شبکه به نحوی طراحی شده اند که در طیف محدودی از تغییرات دما پیشه کنند. به قصد تضمین عملکرد پسندیده و بهره‌گیری حداکثری از عمر شدنی هر قطعه، باید اطمینان حاصل نمایید که دما از محدوده تعریف شده بیشتر یا کمتر نشود. حتی دمای چند درجه بیشتر از این محدوده، می تواند یک تراشه سرور را بسوزاند. خرج از پیشه افتادن یک سرور می تواند سرسام آور باشد. به این موضوع پروا کنید که چه مقدار پول از دست خواهید عدل اگر سرورهای شما از شغل بیافتند. در این باره علاوه بر هزینه جایگزینی و خرید سرور جدید، از دست رفتن سرمایه های تجارت الکترونیک، از بین رفتن اطلاعات مشتریان، تلف شدن وقت کارمندان و سایر خرج های مربوطه نیز وجود دارد.

چه درجه دمایی برای عملکرد تجهیزات مناسب است ؟

معمولاً رهنمود می گردد که دما نباید از ۱۰ درجه سانتیگراد (۵۰ درجه فارنهایت) کمتر و نباید از ۲۸ درجه سانتیگراد (۸۲ درجه فارنهایت) بیشتر شود. اگرچه این محدوده وسیعی به عقیده می رسد با این حال، این اعداد کمینه و حداکثر را اثر می دهند و معمولاً مرسوم است که ساز و برگ در دمای پیرامون ۲۰-۲۱ درجه سانتیگراد (۶۸-۷۱ درجه فارنهایت) حفاظت شوند. بنابه برخی دلایل، حتی برپایی چنین دمای پیرامون در بعضی اوقات می تواند کار ساده ای نباشد.


چطور می توانید دما را در حالت دلخواه نگه دارید؟

اتاقهای ساخته شده گزیده تر سرورها به خاطر اقدامات پیشگیرانه از آتش گیری، عایق بندی شده اند و تهویه مناسب در آنها امری ضروری است. در بسیاری از شرکتها وظیفه حفاظت و پشتیبانی از سیستم تهویه، متمایز از وظیفه حمایت و گذرگاه اندازیِ سرورها می باشد. اگر تهویه از شغل بیافتد شدنی است شما اولین نفری نباشید که متعلق به مطلع می گردید. ممکن است شما آخرین تن باشید. حتی اگر کل چیز خوب کار کند، دما می تواند در درازا روز به هر دلیلی تغییر نماید، همیشه این امکان هستی دارد که در گوشه ها-کناره ها تجهیزات، نقاط گرمازای محلی هستی داشته باشند که گرمای فراوانی از خود ساتع نمایند. اینطور اندیشه نکنید که چون شما یک سیستم تهویه دارید دیگر کار تمام است و باید آسوده باشید. افرادی که در اتاقِ سرور شغل می کنند بعضی اوقات سیستم تهویه را خاموش می کنند و یادشان می رود که آن را صریح نمایند.
کنترل دمای اتاق سرور
ثبت دما اتاق سرور
برخی اوقات آنها دربها را باز می گذارند. سرورها در زمانهایی از روز گرمتر از سایر اوقات شغل می کنند و سیستم های تهویه نیز شدنی است در برخی اوقات (مثلاً شب ها) با توان اقلیت عمل نمایند. فرض کنید که شب شده است و سیستم تهویه شما با نا مصرفی ذیل در حال شغل است، ناگهان وب سرور شما به شدت شروع به شغل می کند چون که افرادی از دیگر نقاط (مثلاً کشورهای غربی) تازه از خواب بیدار شده اند، فکر کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ هم اکنون دستگاههای شما داغ می شوند و سیستم تهویه شما نمی تواند آنها را به اندازه کافی خنک نماید. این سناریو دقیقاً به همین شکل رویداد افتاده است. بسیاری از ایرادهای پی در پی و تکراری و در ضمن کند شدن سرعت در انتقال و پردازش دیتا را می تاب به گرم شدن بیش از حتماً سرورها نسبت داد.
تعویض دستگاههای جدید بجای مدل قدیمیِ آنها، می تواند دشواری ها جدیدی را برپایی نماید. دستگاههای جدید تندتر شغل می کنند و در نتیجه غالباً زودتر داغ می شوند و بار اکثریت را روی سیستم تهویه تحمیل می نمایند. اگر جدیداً سرور یا سوئیچ جدیدی خریداری و نصب نموده اید، شدنی است موعد آن باشد که سیستم تهویه خویش را نیز چک نمایید تا مطمئن شوید می تواند از عهده خنک کردن آنها برآید.
ثبت دما و رطوبت
دستگاه ثبت دما و رطوبت
مورد دیگری که باید مراقب آن باشید، سناریوی زیاد کردن مقدار درجه خنک کنندگیِ سیستم تهویه در روز است تا پیرامون مناسبی برای اتاق سرورِ شما برپایی شود ولی یادتان برود که درجه آن را در شب یا برای تعطیلات سرانجام هفته کم نمایید. در طول روز ممکن است فعالیتها و رفت و آمدهای زیادی در اطاق سرور چهره پذیرد. مفتوح بودن درب اطاق سرور در تمام درازا باعث می شود که هوای گرمتر وارد اتاق گردد و در نتیجه سیستم تهویه باید با توان بیشتری شغل کند. اما در شبها و در تعطیلات فرجام هفته، مقدار فعالیتها کمتر بوده و در نتیجه با بیش از حد شغل کردن سیستم تهویه، شما بدون هیچ دلیلی ناچار به پرداخت رسید انرژی بیشتری خواهید بود.

چگونه شرایط محیطی اتاق سرور و یا دیتاسنتر را مانیتور نمایید؟

شما نیازمند این هستید که در تمام لحظه ها دمای اتاق سرور خود را بازرسی کنید، خصوصاً در شبها و تعطیلات پسین هفته که هیچ آدم سرِ کار نمی باشد. سیستم های متفاوتی برای این قصد هستی دارند. . شما باید دما را در نقاط مختلفی از اطاق اندازه گیری نمایید تا بدانید نقاط داغ در کجای اطاق شدنی است رخ دهند. اندازه گیریهای شما باید بصورت اتوماتیک و مطمئن صورت پذیرند، فلذا داشتن دستگاهی که به شبکه متصل شود بسیار آرمانی خواهد بود. این دستگاه باید هشدارهای احتمالی را در تند ترین لحظه از راه پیام کوتاه یا ایمیل به شما انتقال دهد. شما باید بتوانید این سیستم را پیاده سازی و نصب نمایید بطوریکه هرگاه دشوار کوچکی بوجود آمد سریعاً به شما آگهی خطر کند.

 

دستگاه دیتالاگر ثبت دما و ثبت رطوبت دارستان صنعت

دیتالاگر دما و رطوبت ارزان قیمت دارستان صنعت ، دستگاهی با اندازه ایده آل با صفحه نمایش با وضوح بالا ،کاربری آسان، با قابلیت ثبت مقدار دما و رطوبت در حافظه داخلی به مدت ۱۰ سال و همچنین آلارم که باعث نظارت بیشتر کاربر بر روی دستگاه می شود.

دیتالاگر با قابلیت ارسال پیامک در صورت قطع برق

دیتالاگر با قابلیت ارسال پیامک در صورت قطع برق

 بر اساس تنظیمات زمانی و تاریخی می توان میزان رطوبت نسبی و دمای محیط را ذخیره و از طریق نرم افزار گراف های مربوطه را ترسیم کرد.

این گراف‌ها از طریق نرم افزار و سایت گزارشگیری قابل دسترسی و مشاهده می‌باشد.

دیتالاگر با قابلیت ارسال پیامک

همچنین این دستگاه این قابلیت را دارد که از طریق پیامک (اس ام اس SMS ) تغییرات دمایی و هنچنین قطعی احتمالی برق را به کاربر و شماره های ذخیره شده در حافظه خود ارسال کند.
درصورت قطعی برق دستگاه به کاربران قطعی را اعلام می کند و در گراف های ارائه شده به کاربر نیز دفعات قطع و وصل شدن برق را نیز گزارش می‌دهد.

 

نمایش اطلاعات ثبت شده توسط دیتالاگر

اطلاعات ثبت شده توسط دیتالاگر ثبت دما و رطوبت از چند راه قابل نمایش و بازیابی می‌باشد.

 • از طریق ارسال پیامک به شماره‌های ثبت شده در دستگاه ثبت دما
 • تماس تلفنی از طریق دستگاه در صورت افزایش دما
 • نمایش اطلاعات از طریق اپلیکیشن اندرویدی
 • نمایش اطلاعات دستگاه دیتالاگر دما از طریق سایت شرکت دارستان صنعت نیکان
دیتالاگر دما و رطوبت

دستگاه ثبت دما و ثبت رطوبت

فروش و نصب دیتالاگر ثبت دما و رطوبت، برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با شماره ۰۹۱۲۷۰۱۷۹۰۱ تماس بگیرید

دیتالاگر در چه جاهایی استفاده می‌شود؟

 • دیتالاگر اتاق‌های سرور
 • دیتالاگر ثبت دما و ثبت رطوبت انبار‌های نگهداری دارو
 • دیتالاگر ثبت دما و ثبت رطوبت گلخانه‌ها
 • دیتالاگر ثبت دما و ثبت رطوبت دامداری‌ها
 • دیتالاگر ثبت دما و ثبت رطوبت مرغداری‌ها
 • دیتالاگر ثبت دما و ثبت رطوبت آزمایشگاه‌ها
 • دیتالاگر ثبت دما و ثبت رطوبت دیتاسنتر
 • دیتالاگر ثبت دما و ثبت رطوبت ایستگاه هواشناسی بدون مراقبت
 • ذخیره در ایستگاه‌های بدون مراقبت
 • ذخیره خودکار رطوبت خاک
 • ذخیره خودگار فشار گاز
 • اندازه‌گیری دما (رطوبت و…) مواد فاسد شدنی در حین انتقال محموله
 • تحقیقات حیات وحش
 • مانیتورینگ سطح مخازن
 • مانیتورینگ محیط زیست
 • مانیتورینگ وضعیت رله در سیگنال دهی راه آهن
 • داده برداری از متغیرهای دما و فشار در طول خط لوله
 • مانیتورینگ خطوط لوله نفت و گاز

دارستان صنعت نیکان، ساخت دستگاه های اندازه گیری ( دیتالاگر )

شرکت دارستان صنعت نیکان سازنده طیف گسترده ای از دستگاه های ثبت دما، ثبت رطوبت، ثبت فشار، و … می‌باشد.

دارستان صنعت نیکان سازنده دستگاه های دیتالاگر با قیمت مناسب و رقابتی و خدمات پس از فروش گسترده سراسر کشور.

 

 

خدمات ارائه شده توسط شرکت دارستان صنعت نیکان

تحویل و نصب دستگاه دیتالاگر ثبت دما و رطوبت در سریع ترین زمان ممکن

آموزش نحوه‌ی کار و استفاده از دستگاه دیتالاگر

ضمانت و گارانتی یک ساله از سوی شرکت دارستان صنعت 

پشتیبانی فنی رایگان به صورت تلفنی و آنلاین

مراجعه حضوری کارشناسان شرکت درصورت وجود مشکل

آپدیت و بروز رسانی دوره ای نرم افزارها ثبت دما و ثبت رطوبت

سرکشی دوره ای به دستگاه های دیتالاگر ثبت دما و ثبت رطوبت از سوی کارشناسان شرکت دارستان صنعت

 

دستگاه کنترل دماو رطوبت ساخت ایران

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

۰۹۱۲۷۰۱۷۹۰۱ حسین دارستانی – مدیر فروش

۰۲۱-۶۶۵۹۲۵۷۷ دفتر مرکزی شرکت دارستان صنعت

پشتیبانی فنی دیتالاگر

پشتیبانی فنی دیتالاگر دارستان صنعت

 

 

 

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.