دمای اتاق سرور را چگونه باید کنترل کرد؟

دمای اتاق سرور را چگونه باید کنترل کرد؟

اتاق سرور چست؟

اتاق سرور یا مراکز داده مجموعه ای از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری است با زیر ساخت های امنیتی ، اطلاعاتی که برای نگه داری و پشتیبانی از سرویس های تحت شبکه اینترنت ، اینترانت ، اکسترانت استفاده میشود ، دیتاسنتر یا مرکز داده و یا اتاق سرور در حقیقت محل نگه داری داده های تحت وب است. اتاق سرور محل نگهداری تجهیزات مهم و گران قیمت هر سازمان است و نگهداری و کنترل برخی پارامتر‌ها در اتاق سرور الزامی.

کنترل درجه حرارت اتاق سرور:

اتاق سرور استاندارد باید کنترل درجه حرارت مناسب برای حفظ دمای اتاق بر اساس محدودیت تعریف شده برای سخت افزارهای موجود در اتاق را داشته باشد. باید تهویه هوای مناسب برای حفظ درجه حرارت بین ۶۵ – ۷۰ درجه فارنهایت داشته باشد. کنترل های محیطی باید مجهز به سیستم های هشدار دهنده در هنگام بروز مشکل باشند. برای اتاق های بزرگ، سیستم ها و تجهیزات خنک کننده باید برای حداکثر سازی کارآیی نصب شود.

چطور درجه حرارت اتاق سرور را بررسی و کنترل کنیم؟

شرکت دارستان صنعت با طراحی و ساخت دستگاه‌های ثبت دما (دیتالاگر دما) امکان سنجش و اندازه گیری دمای اتاق سرور را فراهم کرده است. این دستگاه ها که با نصب در محل به طور خودکار و شبانه روزی دمای محیط دیتا سنتر را کنترل و ثبت می‌کنند و در صورت بروز هرگونه مشکلی به سرعت گزارش‌هایی را برای مسولین اتاق سرور و یا هر شخصی که می‌تواند سریع برای رفع مشکل اقدام کند ارسال می‌نماید

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

۰۹۱۲۷۰۱۷۹۰۱ حسین دارستانی – مدیر فروش

۰۲۱-۶۶۵۹۲۵۷۷ دفتر مرکزی شرکت دارستان صنعت

 

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.