ظروف حمل نمونه‌های آزمایشگاهی مجهز به دیتالاگر

ظروف حمل نمونه‌های آزمایشگاهی مجهز به دیتالاگر

چگونه نمونه های آزمایشگاهی را حمل کنیم؟

در یک دسته‌بندی کلی می‌توان ارسال نمونه به آزمایشگاه را به سه دسته تقسیم کرد:

الف) ارسال از بخش‌های مختلف بیمارستان به آزمایشگاه

ب) ارسال نمونه‌هایی که به صورت سیّار از بیماران جمع‌آوری‌شده به آزمایشگاه

ج) ارسال از آزمایشگاه‌های معمول به آزمایشگاه‌های مادر.

در این بین یکی از مهم‌ترین مسائلی که رعایت آن اهمیت زیادی دارد، ارسال و حمل درست نمونه از محل نمونه‌گیری به محل پردازش و آزمایش آنهاست.

نمونه باید به صورت کاملا سالم، بدون تغییر و حتی‌الامکان بدون نشتی به محل آزمایش برسد.

در بسیاری از موارد مانند کمک‌رسانی اورژانسی به بیمارانی که دچار حمله قلبی شده‌اند، موارد مسمویت، خونریزی و … به دلیل تغییرات فراوانی که در زمانی کوتاه در خون به وجود می‌آید، حفظ نمونه اولیه‌ای که از بیمار گرفته شده است اهمیت زیادی دارد، چراکه اگر آن نمونه از بین برود دیگر حتی نمونه‌گیری مجدد تاثیر اولیه را نخواهد داشت.

به این دلیل که میزان آنزیم‌ها و موارد حائز اهمیت تشخیصی در خون فرد در زمان کوتاهی تغییر می‌کند و باعث می‌شود نمونه خونی که از بیمار در ساعت اولیه گرفته شده با نمونه خونی که در ساعات پس از آن گرفته می‌شود تفاوت زیادی داشته باشد.

برای سالم رساندن نمونه به آزمایشگاه باید اصولی مورد توجه قرار بگیرند. نخست اینکه نمونه‌ها تحت هیچ شرایطی نباید با یکدیگر تعویض شده یا به درون یکدیگر نشت کنند؛ جا به جا شدن نمونه‌ها با یکدیگر باعث اشتباه شدن نتیجه آزمایش می‌شود و ممکن است در تشخیصِ پزشک و نهایتاً سرنوشت بیمار تأثیر بسزایی بگذارد. بنابراین سازماندهی و دسته‌بندی نمونه‌ها به خصوص در صورت حمل آنها از مکانی به مکان دیگر بسیار مهم است.

دومین نکته عدم نشت نمونه‌ها به محیط اطراف است که گذشته از آلوده کردن محیط باعث از دست رفتن نمونه نیز می‌شود. از آنجا که در بسیاری از موارد به دلیل اهمیت زمان، نمونه‌ها با عجله و سرعت حمل می‌شوند، احتمال نشت آنها زیاد است ولی با قراردادن نمونه‌ها در محفظه‌ای مناسب و پایدار می‌توان از نشت آنها جلوگیری کرد. سومین مطلب در مورد نمونه‌گیری به صورت سیّار است.

در بسیاری از مناطق که تأسیسات بیمارستانی و آزمایشگاهی فاصله جغرافیایی زیادی با محل سکونت بیمار دارد، عملیات نمونه‌گیری و رساندن نمونه به آزمایشگاه باید توسط پرسنل بخش تأمین سلامت و با رجوع به منزل و یا محل نگهداری بیمار انجام شود. در این شرایط به همراه داشتن ابزارآلات و ظروف مختلف نمونه‌گیری به منظور تهیه نمونه‌های مختلف از بیمار برای تست‌های مختلف بسیار مهم است.

در صورت نبود ابزار و ظروف لازم، گذشته از لزوم مراجعه مجدد پرسنل نمونه‌گیری زمان زیادی نیز تلف خواهد شد که این امر مسلماً به ضرر بیمار خواهد بود.

با استفاده از ظروف حمل نمونه آزمایشگاهی شرکت دارستان صنعت نیکان، امکان حمل ایمن نمونه های آزمایشگاهی بسادگی امکانپذیر می باشد.

این ظروف (کلمن) مجهز به دیتالاگر یا دمانگار و پرینتر می باشد .

حمل خون و فرآورده های خونی

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

۰۹۱۲۷۰۱۷۹۰۱ حسین دارستانی – مدیر فروش

۰۲۱-۶۶۵۹۲۵۷۷ دفتر مرکزی شرکت دارستان صنعت

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.