دستگاه ثبت دما و ثبت رطوبت سالن پرورش قارچ خوراکی

دستگاه ثبت دما و ثبت رطوبت سالن پرورش قارچ خوراکی

کنترل  و تنظیم دما و رطوبت محیط در واقع مهمترین مواردی است که در سالن های کشت و پرورش قارچ خوراکی مورد توجه قرار میگیرد.

رشد و نمو قارچ در یک بازه دمایی و رطوبتی مشخص صورت می پذیرد و در یک دما و رطوبت خاص سرعت بسیار بالاتری دارد و تمامی تولید کننده گان قارچ خوراکی جهت افزایش میزان تولید و صد البته کاهش قیمت تمام شده مجبورند که کنترل کمال دما و رطوبت را در سالن های کشت و پرورش قارچ خوراکی در دست خود داشته باشند

همچنین میزان غلظت دی اکسید کربن کربن در تاثیر مستقیم در رشد و باردهی قارچ خوراکی دارد به نوعی که افزایش غلظت دی اکسید کربن به بیش از ۱۰۰۰ پی پی ام در زمان رشد زایشی و افزایش آن بیش از ۲۵۰۰ پی پی ام در زمان رشد رویشی مانع رشد قارچ شده و میزان محصول دهی را به شدت کاهش میدهد.

 

روش سنتی کنترل دما و رطوبت در سالن های کشت و پرورش قارچ خوراکی

روش سنتی کنترل دما و رطوبت در سالن های کشت و پرورش قارچ خوراکی استفاده از دماسنج و رطوبت سنج دیجیتال و یا دماسنج و رطوبت سنج مخصوص سالن قارچ میباشد.

اما روش مدرن و جدیدتر استفاده از اتوماسیون و سنسور های کنترل دما و رطوبت در سالن های کشت وپرورش قارچ خوراکی میباشد. شرکت دارستان صنعت نیکان به عنوان بزرگترین سازنده سنسور های کنترل دما و رطوبت ( دیتالاگر دما و دیتالاگر رطوبت ) مخصوص استفاده در سالن های پرورش قارچ خوراکی در ایران میباشد.

شرکت دارستان صنعت نیکان سازنده انواع اتوماسیون و سیستم های کنترل دما و رطوبت در سالن های کشت و پرورش قارچ خوراکی میباشد.

سیستم ثبت دما و رطوبت (دیتالاگر)

ثبت‌کنندهٔ داده یا دیتالاگر یا داده بردار (Data Logger) وسیله‌ای الکترونیکی است که داده‌هایی را که بوسیله حسگرهای تعبیه شده در دستگاه یا ابزار و حسگر خارجی تأمین می‌شوند را در طول زمان یا در رابطه با مکان ذخیره می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

۰۹۱۲۷۰۱۷۹۰۱ حسین دارستانی – مدیر فروش

۰۲۱-۶۶۵۹۲۵۷۷ دفتر مرکزی شرکت دارستان صنعت

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.